Bieganie zimą – pamiętaj o bieliźnie termicznej!

W czasie zimowych treningów ogromne znaczenie mają ubrania, które znajdują się bezpośrednio na skórze. Tutaj warto postawić na coś, co umożliwia odprowadzanie wilgoci z ciała na zewnątrz. W takie właściwości wyposażona jest bielizna termiczna/termoaktywna, popularna wśród sportowców.

Kilka słów o bieliźnie termicznej

Bieliznę termiczną trzeba wybierać w taki sposób, by była ona jak najbardziej dopasowana do sylwetki. Trzeba zaznaczyć, że zbyt luźna odzież termoaktywna nie pomoże nam w utrzymaniu komfortu cieplnego podczas zimowych treningów. Duże znaczenie ma też materiał wewnętrzny, jaki znajduje się w danym modelu. Miłe w dotyku tworzywo sprawi, że będzie nam wygodnie. Producenci bielizny termicznej wykorzystują różnego typu materiały i tworzywa. Produkty różnią się od siebie między innymi gramaturą. Biegaczom, z powodu intensywnej pracy mięśni w czasie biegania, zaleca się kupowanie nieco cieńszej bielizny. Wiele zależy także od szczegółowych warunków pogodowych, w jakich dana osoba trenuje.

Bielizna termiczna z tworzyw syntetycznych

Niektórzy obawiają się, że materiały syntetyczne w branży odzieżowej to samo zło. Producenci wykorzystują tworzywa takie jakie poliamid czy elastan. Przy odpowiedniej strukturze takich tkanin potrafią one zagwarantować komfort cieplny i odprowadzają nadmiar wilgoci ze skóry na zewnątrz ubrania. W dodatku syntetyki charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością niż naturalne włókno. Są też one elastyczniejsze w porównaniu z naturalnymi odpowiednikami. Nierzadko, chcąc wykorzystać właściwości różnych tkanin, stosuje się połączenie wełny z tworzywami syntetycznymi.

Bieganie zimą – pamiętaj o bieliźnie termicznej!
5 (100%) 1 vote

Podeślij swoim znajomym!