Wiosenne półmaratony Kraków, Warszawa, Poznań

W Polsce organizowanych jest coraz więcej imprez dla biegaczy, co z pewnością jest powodem do radości dla miłośników tej formy aktywności. Niektóre z tych eventów organizowane są cyklicznie od wielu lat. Sprawdźmy, jakie półmaratony czekają na pasjonatów biegania tej wiosny.

Kraków – XVI Krakowski Półmaraton Marzanny. III Bieg z Dystansem „Dla małych serc”

Kolejna edycja Krakowskiego Półmaratonu Marzanny to impreza, na której biegacze spotkają się, by rywalizować na trasie półmaratonu, czyli dla przypomnienia dystansie 21,097 km. Event odbywa się w ramach świętowania początku wiosny, dlatego bieg rozpocznie się tuż po uroczystym zatopieniu kukły Marzanny. Bieg rozpoczyna się na krakowskich Błoniach, a jego trasa obejmuje jedne z piękniejszych miejsc Krakowa, czyli między innymi bulwary wiślane, okolice Wawelu i pełne uroku zaułki Starego Miasta. Jak to ma miejsce od kilku lat, oprócz półmaratonu odbędzie się także bieg na dystansie 10 km.

To już trzeci rok, kiedy Krakowski Półmaraton Marzanny połączony jest z działalnością charytatywną. Oznacza to, że w tym roku również nie zabraknie Biegu z Dystansem „Dla małych serc”. Ma to na celu zebranie środków finansowych dla Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis, której założycielem oraz prezesem zarządu jest profesor Janusz Skalski.

Tegoroczny Półmaraton Marzanny odbędzie się 19 marca (niedziela). Start wyznaczony został na godzinę 11:00. Jak już wspominaliśmy półmaraton zacznie się na krakowskich Błoniach (Cichy Kącik), a bieg na 10 km wystartuje w alejce na bulwarach wiślanych.

Organizatorem eventu jest Krakowski Klub Biegacza „DYSTANS”.

Warszawa – 12 Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski jest ciekawą imprezą dla biegaczy między innymi ze względu na fakt, że jest on zaliczany do Korony Polskich Półmaratonów 2017. Polskie Stowarzyszenie Biegów współpracując z Wojskowym Klubem Biegacza „META” opracowało regulamin, z którego wynika że wystarczy ukończyć pomyślnie 5 półmaratonów w danym roku (z listy 10), by móc zdobyć „Koronę”.

12 edycja Półmaratonu odbędzie 26 marca (niedziela) tego roku, a start zlokalizowany będzie na ulicy Senatorskiej, w pobliżu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Poznań – PKO Poznań Półmaraton

Tej wiosny na biegaczy czeka również PKO Poznań Półmaraton, który podobnie jak Półmaraton Warszawskie odbędzie się 26 marca (niedziela). Zawodnicy wyruszą do biegu o 9:00 z ulicy Grunwaldzkiej. Zakończenie biegu zaplanowane jest na godzinę 12:00 w hali nr 5 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ceremonia zamknięcia rozpocznie się o godzinie 12:15.

Wiosenne półmaratony Kraków, Warszawa, Poznań
5 (100%) 1 vote

Podeślij swoim znajomym!