W czym biegać? cz. 2 – odzież dla biegaczy

Pisaliśmy już o butach dla biegaczy – pora na skompletowanie całego stroju.

Nie wychodź z domu bez stanika (sportowego)!

Jeżeli chodzi o kobiecą część czytelników, to absolutnym filarem odzieży do biegania jest porządny stanik sportowy. W trakcie treningu nasz biust może przeszkadzać. Wiedzą coś o tym szczególnie posiadaczki większych rozmiarów. Jednak na tym nie koniec! Niezabezpieczone przed wstrząsami, jakie fundujemy sobie w trakcie biegania, piersi są narażone na opadanie i ból. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i zakupić stanik, który naprawdę będzie dobrze dopasowany, ale też wytrzymały. w zwykłym biustonoszu? Absolutnie niedopuszczalne! Zwykły stanik nie podtrzymuje biustu wystarczająco mocno.

Elastyczna odzież

Jeżeli mamy już odpowiednie buty oraz dobrze dobrany stanik, to przyszedł czas na kompletowanie biegowej garderoby. Na początku zadajmy sobie pytanie – w czym nam samym biega się najwygodniej. Ubrania do biegania powinny bowiem zapewniać przede wszystkim pełną swobodę ruchu oraz komfort noszenia. Dlatego większość biegaczy szczególnie chwali sobie dopasowaną odzież, taką jak legginsy, przylegające koszulki oraz bluzy. W trakcie stawiania kolejnych kroków w legginsach, nie przeszkadza nam nawet najsilniejszy wiatr, ponieważ nogawki nie szamoczą się i nie zawadzają w biegu. Podobnie jest w przypadku górnych elementów stroju do biegania.

Jak wybrać odzież do biegania?

  • kroje – najlepiej przyległe, umożliwiające swobodne bieganie przy silniejszym wietrze,
  • materiały – koniecznie elastyczne, umożliwiające swobodę i dynamikę ruchu, ale też dopasowane do pory roku oraz oddychające lub odprowadzające wilgoć,
  • kolory – jeśli masz w zwyczaju biegać nocą lub późnym wieczorem, to rozsądnie będzie wybrać odzież w mocnym, fluorescencyjnym odcieniu. Nie bez przyczyny tego typu stroje są produkowane przez największe sportowe marki! Lepiej być widocznym z daleka.

Okrycie wierzchnie

Niezależnie od pory roku, w biegowej garderobie nie może zabraknąć okrycia wierzchniego. Bardzo często rezygnujemy z jego zakupu, a później deszcz lub gorsza pogoda wykluczają nas z treningu. Warto zainwestować w kurtkę lub bezrękawnik do biegania, na przykład podczas wyprzedaży. A co jest najważniejsze przy wyborze?

  • kurtka musi umożliwiać swobodę ruchu, dlatego świetnie sprawdzają się w tym wypadku bezrękawniki, które można nałożyć na bluzę,
  • musi oddychać, dlatego wybierajmy materiały przeciwdeszczowe, które jednak nie są zupełnie nieprzepuszczalne. W przeciwnym wypadku po prostu się ugotujemy!

Kompletowanie stroju do biegania może trwać dłużej, niż się spodziewamy. Wyszukanie odpowiednich krojów, materiałów i kolorów to nie lada wyzwanie. Ważne jednak, by zacząć od podstaw niezbędnych do uprawiania tego sportu, a dopiero później sukcesywnie zaopatrywać się w kolejne elementy. Ćwiczenie w profesjonalnej odzieży do biegania stanie się czystą przyjemnością!

Oceń ten wpis! 😉

Podeślij swoim znajomym!