Jakie buty do biegania po asfalcie?

Miłośnicy biegania po twardych nawierzchniach, takich jak chodniki czy asfaltowe drogi, potrzebują odpowiedniego obuwia, które zapewni im komfort podczas treningu i uchroni przed ewentualnymi kontuzjami. Takie buty najczęściej określane są jako szosowe, a ich charakterystyczne cechy to odpowiednia ilość pianki amortyzującej, odporny na ścieranie bieżnik i dopasowanie do stopy. Dla osób poszukujących szosowych biegówek stworzyliśmy niniejszy przegląd.

adidas Boost Energy

Buty, które sprawiają, że w czasie treningu zyskasz maksimum komfortu. Model wyposażony jest w system adidas Torsion, który wspiera śródstopie. Technologia z nazwy modelu, czyli system amortyzujący Boost znajduje się w podeszwie i bardzo dobrze radzi sobie z absorbowaniem wstrząsów wynikających ze zderzeń buta z twardą nawierzchnią.

Brooks Glycerin 10

W tym modelu duże znaczenie ma zastosowanie systemu Omega, na który składają się specjalne rowki z przodu podeszwy. Dzięki temu buty są elastyczne i dobrze dopasowują się do stopy w fazie przetaczania stopy na palce.

Brooks Ghost 5

Model, w którym wykorzystano wiele innowacyjnych technologii. Jedną z nich jest technologia HPR High Performance Rubber, wzmacniająca podeszwę, dostosowując ją do warunków, jakie panują na twardych nawierzchniach. Podobnie jak w Brooks Glycerin 10, również w tym modelu projektanci wykorzystali system Omega. Optymalne wsparcie stopom zapewnia Catepillar Crash Pad.

biegania po asfalcieAsics GT-2000

Model od japońskiego producenta, który słynie z produkcji zaawansowanego technologicznie obuwia biegowego. Projektanci postarali się, by w GT-2000 nie zabrakło wysokiego poziomu amortyzacji, który sprawdzi się dla wszystkich biegaczy lubiących biegać po asfaltowych drogach oraz w przypadku osób z nadwagą, które potrzebuję większej amortyzacji.

New Balance M890 GB2

Choć aktualnie New Balance słynie z obuwia lifestylowego, oferta firmy jest bogata również w modele przeznaczone dla pasjonatów biegania. New Balance M890 GB2 to buty, w których producent zastosował piankową podeszwę REVlite. Wysoki poziom amortyzacji oraz ogólne poczucie komfortu sprawia, że model ten jest dobrą propozycją butów do biegania po asfalcie.

Nike Zoom Vomero 8

Znany wszystkim miłośnikom aktywnego trybu życia koncern z Oregonu od wielu lat zajmuje się tworzeniem butów biegowych. Model Zoom Vomero 8 to buty, w których znajduje się system Nike Air Zoom, mający szczególny wpływ na wzrost sprężystości poduszki gazowej umiejscowionej w podeszwie buta. O tym, że Vomero 8 to dobre na asfalcie świadczy również obecność systemu Crash Pad, amortyzującego nawet silne uderzenia stopy o twardą nawierzchnię. Zastosowanie BRS 1000, czyli gumy węglowej, gwarantuje lepszą przyczepność do podłoża i większą odporność podeszwy.

Puma Faas 300

Propozycja od Pumy to model Faas 300, czyli buty lekkie i elastyczne. Nie oferują one maksymalnego poziomu amortyzacji, jednak jest ona wystarczająca, by móc w tych butach biegać po asfalcie. Sprężysty materiał i staranne wykończenie sprawiają, że Faas 300 naprawdę dobrze spisuje się zarówno na krótkich przebieżkach, jak i na nieco dłuższych dystansach.

Jakie buty do biegania po asfalcie?
Oceń ten wpis! 😉

Podeślij swoim znajomym!