Buty do biegania na zimę

Bieganie zimą może być równie przyjemne, co latem. Jednak, kiedy termometry wskazują ujemną temperaturę, na dworze pada śnieg i wieje wiatr, do uzyskania komfortu treningu potrzebujesz odpowiedniego obuwia. Większość biegaczy w czasie chłodniejszych pór roku korzysta z butów terenowych, zwanych także trailowymi. Choć z reguły są przeznaczone do pokonywania górskich szlaków, idealnie sprawdzają się w bieganiu po ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach.

Membrana w butach do biegania

Buty z membraną są wodoodporne, co oznacza, że woda nie przedostaje się do wnętrza obuwia. Producenci najczęściej korzystają z najpopularniejszej membrany Gore-Tex, która jest wynalazkiem firmy W.L. Gore & Associates. Wybór butów z membraną to bardzo dobra propozycja dla wszystkich biegaczy, którzy nie rezygnują zimą z treningów na świeżym powietrzu. W takich butach jest ciepło, a stopy pozostają suche.

Zimowe akcesoria

Jeśli chcesz biegać w tradycyjnych biegówkach, możesz kupić akcesoria, które pomogą zmagać się z trudniejszymi warunkami pogodowymi, takimi jak mróz, wiatr lub opady deszczu czy śniegu. Znakomitym rozwiązaniem są tak zwane stuptuty. Są to ochraniacze, które zakłada się na buty. Zapobiegają dostawaniu się do środka buta śniegu, deszczu czy kamieni lub piasku. Sięgają za kostkę, więc dodatkowo zwiększają komfort cieplny.

Ciepło tkwi w szczegółach

Wybierając zimowe nie można zapominać, że kluczową rolę odgrywają także skarpetki. Zwłaszcza w przypadku osób, które biegają w tym samym modelu, w którym trenują latem. W butach bez membrany dobrze jest zastosować cieplejsze skarpetki, na przykład takie z dodatkiem wełny z merynosów. Naturalne włókna tych wyjątkowych owiec sprawiają, że stopom będzie ciepło nawet, jeśli przemoczymy skarpetki.

Buty do biegania na zimę
5 (100%) 1 vote

Podeślij swoim znajomym!