Buty do biegania marki adidas

adidas jest bardzo mocno związany z bieganiem, o czym świadczyć może chociażby fakt, że z butów tworzonych przez Rudolfa Dasslera korzystali sportowcy na igrzyskach olimpijskich w 1936 roku, które odbywały się w Berlinie. Produkty niemieckiej marki są do dzisiaj popularne na całym globie, a obecnie dostępne na rynku korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych.

Biegówki adidas i historyczne sukcesy

adidas dużą wagę przykłada do kategorii butów biegowych. Za jeden z hitów tej marki można z pewnością uznać model z 1950 roku – adidas Ass. W butach tych biegał między innymi Emil Zatopek, czeski długodystansowiec, który czterokrotnie zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich.

W butach adidas biegał również Jesse Owens, amerykański lekkoatleta, która także ma na koncie czterokrotny tytuł mistrzowski w swojej dyscyplinie.

Modele biegowe marki adidas

adidas Kanadia 8 TR

Buty przeznaczone do biegania w terenie. Charakteryzują się wytrzymałą cholewką wykonaną z meshu, która nie tylko jest odporna na uszkodzenia, ale gwarantuje też znakomitą cyrkulację powietrza. Buty wyróżnią się za sprawą wodoodpornego mudguardu, dzięki czemu mogą być użytkowane w niesprzyjających warunkach terenowych. Funkcjonalność butów zwiększa panel w środkowej części, który stanowi wsparcie dla stopy przy każdym ruchu. Przód buta został specjalnie wzmocniony tworzywem syntetycznym, by zwiększyć odporność produktu na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno podczas treningów w terenie. Na uwagę zasługuje również podeszwa wykorzystująca technologię Traxion. System amortyzujący wspierany jest przez sprężystą i elastyczną piankę.

adidas Madoru 2

Model, w którym znów do czynienia mamy z przewiewną cholewką wykonaną z meshu. Wykorzystane tworzywo gwarantuje lekkość, elastyczność i przewiewność. Dla lepszego trzymania stopy wewnątrz buta projektanci wykorzystali syntetyczne wstawki w okolicy śródstopia. W podeszwie wykonano specjalne nacięcia, które w połączeniu z przyczepnym bieżnikiem ułatwiają anatomicznie naturalne ruchy stopy.

adidas Galaxy Trail

W tym modelu cholewka została wykonana w technologii Air Mesh, co przekłada się lepszą wentylację i zwiększony komfort w czasie treningu. Na podeszwie znajdują się specjalne wypustki, czyli technologia Traxion. Rozwiązanie to zapewnia najlepszą przyczepność do podłoża, tym samym wpływając na jakość danego biegu.

adidas Energy Boost ATR

Model wykorzystujące najnowsze technologie niemieckiego producenta w celu zapewnienia biegaczowi komfortu i bezpieczeństwa na treningu. Cholewka składa się z dwóch warstw. Do jej konstrukcji projektanci podeszli bardzo skrupulatnie, używając systemu Techfit, dzięki któremu but lepiej dopasowuje się do stopy. Warto wspomnieć, że cholewka została stworzona przy użyciu technologii bezszwowej, co przekłada się na jej elastyczność i wentylację. W dodatku taka budowa cholewki minimalizuje ryzyko powstawania obtarć na skórze. Model Energy Boost ATR jest stabilny, a przyczynia się do tego system FitFrame 3D. Na bezpieczeństwo użytkowania ma wpływ także zastosowana technologia Torsion. Buty wyposażono w podeszwę Boost, która pomaga w wytwarzaniu dodatkowej energii w fazie odbicia stopy od podłoża.

Buty do biegania marki adidas
5 (100%) 1 vote

Podeślij swoim znajomym!